Компанія “Десса-НВ” зустріла економічну кризу установкою екструдера для виробництва гумових валів
завдовжки до 7м, діаметром до 1.5м та вагою до 10т. Постачальник: “Italmatic” (Італія).
З 2009 року ми вирішили розвивати власні виробничі потужності з метою повного задоволення запитів папероробних компаній України та близького зарубіжжя. Вихідними параметрами здійснення проекту були наявність достатніх площ для виконання всіх технологічних операцій, а також зберігання, стабільна якість з мінімізацією негативного впливу людського фактора, сучасне продуктивне обладнання для скорочення термінів виконання робіт. Для цього було збудовано цех номер 3 площею 1000 кв. м, закуплено додатково до вже наявних двох токарних верстатів ДІП-600, один з яких обладнаний шліфувальною головкою з ЧПУ для виконання бомбірування та спірального нарізування. Також було встановлено додаткову 8ми метрову дробоструминну камеру.
Найбільш важливим було забезпечити швидке та якісне нанесення гумових сумішей, від чого залежить міцність з’єднання покриття з металевим стрижнем валу при високих навантаженнях від 40 до 300 кг/см та відсутність повітряних бульбашок у структурі покриття. Серед постачальників обладнання з Німеччини, Італії, Індії було зроблено вибір на користь італійської компанії “Italmatic”, яка, крім власного виробництва гумових валів, виготовляє повний спектр гумотехнічного обладнання.
Екструдер фірми відрізняється надійністю, простотою у поєднанні з повною автоматизацією та контролем виконуваних операцій. Стандартні параметри екструдера, пропоновані заводом-виробником, на замовлення були збільшені – до 7м довжина валів, діаметр – до 1.5 м, вага – до 10т, тобто приведені у відповідність з заданими технічними параметрами нового цеху. Монтаж екструдера виконувався власними силами, а запуск під контролем представників постачальника з іронічного збігу обставин випав на 1 квітня (День гумору і сміху), що на думку колективу є гарною ознакою.
Перші дні роботи з новим обладнанням показали правильність зробленого вибору та виправдали наші очікування. Починаючи з квітня 2009 року, обгумування всіх валів довжиною від 2 до 7м виконується в новому цеху на новій установці.
Додатково придбана змішувальна машина дозволяє отримувати гумові суміші у вигляді напівфабрикату та остаточно доопрацьовувати суміші безпосередньо перед використанням самостійно, що дозволило компанії “Десса-НВ” знизити собівартість та відповідно переглянути вартість виконання робіт у бік зниження, що є важливим, особливо у нинішній економічній ситуації.
Найближчим часом буде запущено встановлення динамічного балансування до 2000 м/хв, і всі вали папероробного призначення на вимогу замовника проходитимуть фінішне балансування. Нові вали балансуватимуться в обов’язковому порядку. До цього ми змушені були балансувати вали у сторонніх організацій чи залишати цю операцію замовнику виконувати самостійно.
На сьогодні єдине, що ми поки що не можемо запропонувати нашим клієнтам – це виконання перфорації пресових валів, і тому українські компанії змушені замовляти перфоровані вали за кордоном (Словенія, Польща). Деякі компанії замовляють нанесення нового гумового покриття у нас, а перфорування виконують вручну. Але керівництвом Деси вже ведеться робота щодо усунення цього недоліку.
Повністю комп’ютеризований контроль технологічного процесу, широкі можливості нового обладнання у поєднанні з використанням понад 200 видів гумових сумішей із Німеччини, Англії, Італії дозволяє нам задовольнити найвищі вимоги Замовників щодо якісно-експлуатаційних параметрів валів будь-якого призначення папероробного обладнання.